Інфографіка: роз’яснення, як оплачувати комуналку під час війни

Попри війну комунальники продовжують працювати. У містах, де йдуть бойові дії – це героїчна робота на межі сил. Щоб платити людям зарплату (та мати ресурс для ремонтних робіт) підприємства потребують коштів. І держава, і місцеві керівники кажуть, що сплата за комунальні послуги в сьогоднішніх умовах є великою допомогою та підтримкою комунальних служб.

Пропонуємо роз’яснення на самі поширенні питання: чи потрібно платити за комуналку під час війни; як бути, якщо житло зруйноване та що робити, щоб не попастися на хитрощі мародерів та інші.

Чи потрібно платити, якщо я виїхав з квартири?

Так, це підтримка комунального фронту країни. Комунальники несуть свою службу і заслуговують на оплату праці. Гроші необхідні для ремонтів та ліквідації наслідків обстрілів.

Якщо немає грошей чи можливості платити

Оплатити рахунки можна буде після того, коли опинитеся у безпечному місці і у Вас з’являться кошти. Це варто зробити при першій можливості.

Чи можуть відключити послуги за несплату?

Уряд на час воєнного стану заборонив відключення послуг через несплату (або оплату не в повному обсязі). Однак не варто зловживати можливістю не платити.

Чи будуть нараховувати штрафи за несплату?

Пеня і штрафи не нараховуються. Це не означає, що можна не платити взагалі, а лише те, що після перемоги доведеться оплатити борг у повній мірі.

Якщо не передали показників лічильника

Платіжки будуть виставлені за нормою чи середнім споживанням. Пізніше показники будуть актуалізовані та відкориговані. Тобто навіть у разі, якщо Вам надіслали платіжку на основі середнього споживання, рахунок можуть зменшити в наступні місяці, після отримання актуальних показників лічильника.

Вже з березня 2022 року нарахування за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення будуть здійснюватися з урахуванням коригуючого коефіцієнта для споживачів, які не передавали показники лічильників води або у яких відсутні лічильники.

Якщо житло пошкоджене чи розбомблене

Поки не існує механізму, який повністю звільняє населення від розрахунків за фактично не отримані комунальні послуги через пошкодження житла та/або комунікацій внаслідок війни. Ймовірно, він з’явиться вже невдовзі.

Часткова компенсація ЖКП за прихисток переселенців

Якщо Ви безкоштовно поселили у своїй квартирі вимушених переселенців, держава частково компенсує комірне з розрахунку 450 грн за особу в місяць, починаючи з березня 2022 року.

Отримати ці гроші можна наступним чином:

  • подати заяву про готовність прихистити людей до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт “Прихисток”;
  • подати відповідну заяву до ОМС при поселенні переселенців;
  • до 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та переселенців, які проживали;
  • отримати компенсацію.

Послуги, які будуть відшкодовуватися:

– газопостачання;

– теплопостачання;

– водопостачання і водовідведення;

– придбання дров, пелет, вугілля.

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-rozjasnennja-jak-oplachuvati-komunalki-pd-chas-vjni-66357

Інші новини

Прокрутка до верху

Зв'язатись

Повідомлення відправлено

Ознайомитись детальніше

Форма для отримання презентації

Відгук на вакансію

Перейти до вмісту